New Jersey vrátilo sériu na svoj ľad, v Los Angeles zvíťazilo 3:1

07.06.2012 Celý región

Los Angeles 7. júna (TASR) - Hokejisti New Jersey Devils si vynútili piaty finálový zápas zámorskej NHL, keď v noci na štvrtok zvíťazili na ľade Los Angeles Kings 3:1. "Diabli" znížili stav série na 1:3 a "králi" tak museli odložiť oslavy zisku svojho premiérového Stanleyho pohára.

Po bezgólových prvých dvoch tretinách otvoril skóre v 49. minúte český útočník Patrik Eliáš, domáci však už o minútu vyrovnali zásluhou obrancu Drewa Doughtyho. O triumfe hostí rozhodol necelých päť minút pred koncom tretej dvadsaťminútovky nováčik v drese hostí Adam Henrique a konečnú podobu výsledku dal v záverečnej power play domácich Iľja Kovaľčuk gólom do prázdnej bránky.

Finále sa po dvoch dueloch v Kalifornii presunie späť do Newarku, séria bude pokračovať v noci na nedeľu.